Šola za učenje in pozitivne socialne veščine

Odprla so se šolska vrata … Učenci so ponovno srečali svoje sošolce in prijatelje in si segli v pozdrav, prav tako so jih učitelji z veseljem pričakali in jih prisrčno pozdravili.

Učenci so se vrnili polni pričakovanj. Želimo jim, da začnejo novo šolsko leto pozitivno, z odgovornostjo do sebe in da pridobijo čim več znanja in pozitivnih vrednot v krogu svoje razredne skupnosti. V tem pričakovanju so si učenci pri razredni uri pogledali video posnetek lepih misli o prijateljstvu in pozitivnih vrednotah, kot so besede oprosti, hvala ti, kako si, želim ti lep dan … Nato so na barvni papir obrobili svojo dlan in na sredino dlani zapisali svoje ime. V avli šole je učence čakal pano in plakat svoje razredne skupnosti, kamor so pripeli te risbe.

V tednu otroka pa bodo učenci risbe še dopolnili. Do takrat pa naj ostane skrivnost, katero pozitivno socialno veščino bodo dodali …

Šolska svetovalna delavka

Marija Lisec