Obveščamo vas o novostih glede izjem od karantene na domu v primeru VRK (visokorizični kontakt) s povzročiteljem nalezljive bolezni COVID-19 (Uradni list RS, št. 8, 17. 1. 2022).

V primeru, da je v razredu okužen učenec, sošolcem ni več potrebno v karanteno. Okužen učenec odide domov, ostali pa ostanejo v šoli. Če je v določenem obdobju (14 dni) 30% ali več pozitivnih učencev v enem razredu, pa gre razred v karanteno.

Učencem ni potrebno v karanteno, saj se morajo 7 dni vsakodnevno presejalno samotestirati v šoli. Samotestirati se morajo vsi, razen:

• učenci, ki so preboleli COVID-19 in od pozitivnega PCR testa ni minilo več kot 45 dni;
  • učenci, ki so COVID-19 preboleli in bili ustrezno cepljeni ter
  • učenci, ki predložijo dokazilo o negativnem testu HAG, ki ni starejši od 24 ur.

Če okužbe v oddelku ne bo, bo potekalo samotestiranje učencev trikrat tedensko  kot do sedaj.

Anita Ambrož, prof.