V petek, 4. 6. 2021 smo se prvošolčki odpravili na stari grad – grad Grašin. Učenci so komaj čakali, da pridemo do gozda in si tam privoščimo malico. Pri tem so radovedno opazovali gozd okoli sebe v upanju, da mogoče pa le opazijo skrivnostno princeso, ki prebiva v gradu in se kdaj pa kdaj tudi pokaže med drevesi. Na poti smo se ustavili pri učnih tablah, kjer smo si prebrali misli o gozdu, gozdni bonton, predstavitev dreves in zgodovino gradu. Pot na vrh je hitro minila, na vrhu smo se okrepčali in se počasi vrnili nazaj v šolo. Imeli smo se lepo, pa tudi skrivnostna princesa se naj bi nekajkrat pojavila med drevesi in pokazala svoje lepo krilo posuto z vilinskim prahom.

Maruša Hribernik, prof.